Profilene på plass

Profilene på plass

Hans Petter Haugen. Foto: Cilje Helen A. Moe

Etter at andre trekning av startnummer ble gjort før helga har startfeltet på Femundløpet blitt bortimot så sterkt som det kan bli.

Både Ronny Frydenlund, Ralph Johannesen og Arne Karlstrøm har kommet til på den lengste distansen, F600. Hans Petter Haugen har også fått navnet sitt på startlista. Han hadde et av de aller raskeste spannene i fjor før han var uheldig og fikk et ublidt møte med ei bjørk. Det endte med at Haugen måtte bryte. Det skal bli spennende å se hva han kan utrette i år. Ekstra moro er det å se at et av de beste spannene fra Finnmark har planlagt å ta turen ned til Femundløpet først på februar. Arne Karlstrøm har gode hunder og erfaring i bøtter og spann.

Fra første trekking har vi allerede sett sterke navn som Thomas Wærner, Robert Sørlie, Nina Skramstad, Kristoffer Halvorsen, Lasse Austgarden og Niklas Rogne i feltet. Og selvsagt må vi regne med fjorårets vinner Petter Karlsson som skal forsvare tittelen. 43 startnummer er delt ut i Femund 600, en deltagelse omtrent på normalen.

I F400 er det nå 77 påmeldte. Det er sterke spann på startstreken, og to av de hvasseste spannene hittil er faktisk lokale. Både Ola Brennodden Sunde fra Folldal, som vant denne klassen i fjor, og Ove Grytbak fra Røros, som kjørte inn til en meget sterk sjetteplass på F600 i fjor, er navn å regne med i kampen om gullet. F 400 har tradisjonelt vært inngangsporten til langdistanse hundekjøring for svært mange. Slik er det også i år. 43 av de startende er førstegangskjørere, eller rookier som de kalles.

I Femund Junior er det fortsatt noen få dager til fristen går ut. Påmeldingsfristen er 10. januar. Ni navn står på listen over påmeldte. Det hadde vært moro om det kom til noen få til helt på slutten.

Startrekkefølge F600

Første pulje
1. Thomas Wærner
2. Håkan Nisula
3. Henning Berg
4. Kine Leines Skår
5. Emil Inauen
6. Andreas Tømmervik
7. Tor Martinsen (Vinner av Femundlabben)
8. Erik Rodesjö
9. Lars Hoffmann
10. Marco Wyss
11. Miquel-Angel Martinez Garcia
12. Petter Karlsson
13. Robert Sørlie
14. Bjørnar Andersen
15. Jo Jøldal
16. Nina Skramstad
17. Amund Kokkvoll
18. Inge Bugge Knudsen
19. Roar Kvilvang
20. Erik Martinez
21. Kristoffer Halvorsen
22. Nina Wivesoll Vollen
23. Catherine Mathis-Fontaine
24. John Erik Eriksen
25. Kathrine Søberg
26. Niklas Rogne
27. Lasse Austgarden
28. Lars Monsen

Andre pulje
29. Barbara Innauen
30. Hans-Petter Haugen
31. Ida Sofie Husabø
32. Salva Luque
33. Johan Müller
34. Kristin Esseth
35. Erle Amalie Fuglesteg
36. Michael Kvilaas
37. Bjørn P. Kaltenborn
38. Ronny Frydenlund
39. Arne Karlstrøm
40. Morten Paulsen
41. Ingvill Fauske
42. Ralph Johannessen
43. Trond Morten Helgesen
44. Ivar Johan Sørli

Startrekkefølge F400

Første pulje
1. Kenneth Monsen
2. Cato Lunde
3. Malin Dalsheim
4. Keijo Korpela
5. Vidar Johansen
6. Daniel Bulens
7. Kim Frode Ophus Nordsveen
8. Anna Skogen
9. Guro Byfuglien
10. Lina Stabbetorp
11. Åsmund Snortheim
12. Tormod Andersen
13. Anette Børve Hernes
14. Sondre Løvstad
15. Lars Fredrik Christensen
16. Lars-Terje Larsen
17. Taisto Thorneus
18. Thibaut Branquart
19. Joakim Varvin
20. Kine Skaugen
21. Erik Storihle
22. Jostein Børve Hernes
23. Håvard Meek Mathisen
24. Bente Sofie Alhaug
25. Frankmotunet 5
26. Tuva Almås
27. Hendrik Stachnau
28. Julie Travadon Coutelier
29. Frankmotunet 1
30. Andreas Brennodden Svendsen
31. Egil Lønne
32. Frankmotunet 3
33. Barbara Inauen
34. Steinar Kvittingen
35. Fredrik Westlie
36. Silje Dahl Birkeland
37. Ove Grytbak
38. Jan Bjørnstad
39. Ole Bekkos
40. Christian Moser
41. Wolfram Schumacher
42. Lene Vikre
43. Marit Honerød Hoveid
44. Stine Berget Nordvik (Vinner av Femundlabben)
45. Frankmotunet 2
46. Matthieu Brewer
47. Isabelle Travadon
48. Ylva Fjestad
49. Bent Oostendorp
50. Ola Brennodden Sunde
51. Magne Lien
52. Roland Dubelly
53. Daniel Haagensen
54. Sivert Kjøsnes
55. Håvard Okstad
56. Eveline Koch
57. Vaar Brennodden Budal
58. Marte S. Skancke
59. Helen Mullane
60. Frankmotunet 4

Andre pulje
61. Line Bretten Aukrust
62. Vanessa Quinche
63. Gaute Busch
64. Katarina Esseth Afséer
65. Eirik Næss
66. Kent Birkeland
67. Raphael Illien
68. Ronny Lindkvist
69. Michael Hess
70. Olivia Van Uytvanck
71. Monika Bøkestad
72. Per Øyvind Karlsen
73. Tarjei Eilefsen
74. Benoit Gerard
75. Kari Solvang Hope
76. Cato Bruvik
77. Hauk Amundsen Øren