Om oss
Foto Dace Znotina

Om oss

Femundløpet er et langdistanse sledehundløp som går av stabelen hver vinter. Løpet starter i den historiske bergstaden Røros, som er på UNESCOs verdensarvliste.

Daglig leder

 

Jon Anders Kokkvoll.
(+47) 480 11 564
post@femundlopet.no
Tollef Bredals vei 13, 7374 Røros
org.nr. 996 181 227
konto 4280.13.75310

Femundløpets organisasjon

Påmelding

 

Gro Åsne Lohn
sekretariat@femundlopet.no
(+47) 936 58 246

Frivilligkoordinator

 

Guro Mathisen
frivillig@femundlopet.no
(+47) 934 78 389 (tilgjengelig hverdager etter kl 18:00)

Sportslig utvalg

Thomas Heggvik
SU@femundlopet.no
(+47) 977 73 002

Media/web og akkreditering

 

Eli Vogt Godager
press@femundlopet.no
(+47) 95 93 65 83

Arena

 

Kjell Morten Hansen
office@femundlopet.no
+47 934 44 268

Sponsorjeger

 

JCP Nordic v/Jarle Ring
jarle.ring@jcpnordic.com
(+47) 400 62 322

COVID-19 koordinator

Guro Mathisen
frivillig@femundlopet.no
(+47) 934 78 389 (tilgjengelig hverdager etter kl 18:00)

Løpsledelse

Løpsleder

 

Rune Hesthammer
Rune.Hesthammer@vestby.kommune.no
(+47) 416 64 763

Sjefsveterinær

 

Arild Jøssund
arildvet@gmail.com
(+47) 952 14 880

Løypeansvarlig

 

Linda Frost
trail@femundlopet.no
(+47) 953 38 806

Logistikk

Magne Lien og Andreas Sundt
logistikk@femundlopet.no
(+47) 958 78 409

Beredskapsansvarlig

 

Stig Solbakken
stig.tore.solbakken@politiet.no
(+47) 993 69 907

Sjekkpunktansvarlige

Røros

 

Stein Petter Haugen
steinpette@hotmail.com
(+47) 911 70 743

Tufsingdalen – Medvandrerne

 

Are Lerstein (sjekkpunktleder)
are@medvandrerne.org
(+47) 941 75 081

Drevsjø

 

Tor Arne Midtlie
tmidtlie@bbnett.no
(+47) 959 81 833

Flendalen-Trysil

 

Webjørn Grambo
webjorn@jegerne.no
(+47) 911 14 719

Søvollen

Robert Bekkevold
rob_bekk@outlook.com
(+47) 416 50 457

Dog drop Neby

Ny ansvarlig legges inn så snart det er klart.

Orkelbogen

 

Silje Schärer
siljescharer@hotmail.com
(+47) 917 67 348

Tolga

 

Lars Ivar Eide
l-i-eide@online.no
(+47) 909 20 262

Sportslig utvalg (SU) for Femundløpet

SU har ansvar for å gi innspill til forbedringer og utvikling av Femundløpets sportslige sider.
Medlemmer av Sportslig utvalg:

  • Thomas Heggvik
  • Ove Grytbak
  • Petter Swift
  • Marie Hollum Skogås
  • Arild Magnus Jøssund
  • Trond Ørslien